**** Najnowszy reportaż BAPTYŚCI TV

"Wszystkie ręce na pokład"

reportaż #BaptysciUkrainie

 

Chrzest wiary 30 stycznia 2022 roku

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. mieliśmy przywilej uczestniczenia w chrzcie przez zanurzenie naszej siostry Karoliny Sobczak. 

Jest to wyrazem wiary i posłuszeństwa wobec słów naszego Pana Jezusa Chrystusa:

"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony” (Mk 16,16).

W trakcie nabożeństwa nasza siostra była błogosławiona przez braci i siostry, a także otrzymała pamiątkowy egzemplarz Biblii.

Słowem dzielił się brat Zbigniew Nowakowski.

Chwała niech będzie Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

 

Chrzest wiary 18 lipca 2021 roku

 W Kościele Chrześcijan Baptystów odbyła się uroczystość Chrztu Wiary.

Podczas nabożeństwa nasz brat Marcin Koszela złożył w ten sposób publiczne ślubowanie wiary w Jezusa Chrystusa, jako swojego Pana i Zbawiciela.

Poprzez zanurzenie w wodzie okazał posłuszeństwo biblijnemu wezwaniu:

"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony” (Mk 16,16).

 

Po nabożeństwie mieliśmy wspólny czas świętowania.

 

Budowa - styczeń 2022

Miło nam poinformować, że z końcem 2021 roku, dzięki zebranym środkom finansowym zostały wykonane mury parteru i strop pod piętro. Kolejne etapy będą oczywiście możliwe jeśli zgromadzimy wystarczającą ilość środków.

Już teraz zachęcamy wszystkich do wspierania budowy poprzez wpłaty na konto bankowe naszego kościoła z dopiskiem "budowa".

 

Konto bankowe:

BNP Paribas 68 2030 0045 1110 0000 0225 4810

 

Kliknij w fotkę

 

1911

Jubileusz 35 lecia

W niedzielę 12 maja 2019 roku w naszej kaplicy przy ul Zemełki 53 rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo. Wyjątkowość tego dnia związana jest z 35 rocznicą usamodzielnienia się naszego Zboru. Nabożeństwo ma dziękczynny charakter, ponieważ Bóg czynił i nadal czyni wśród nas wielkie rzeczy doprowadzając nasz Zbór do tego momentu. Mamy przekonanie, że stało się to tylko i wyłącznie przez trwanie w „krzewie winnym”, czyli w Jezusie Chrystusie tych, którzy byli przed nami. Jesteśmy Bogu wdzięczni z tego powodu, gdyż my jako kolejne pokolenie nie musimy zaczynać od zera lecz kontynuować rozpoczęte wcześniej dzieło.
Z okazji jubileuszu 35 lecia Zboru odwiedził nas Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP br. Mateusz Wichary, którego gościmy już po raz trzeci w naszym Zborze. Brat Mateusz usłużył nam duszpasterskim słowem, które Bóg położył mu na serce. Następnie życzył nam wielu bożych łask i w słowach modlitwy błogosławił nas w imieniu Jezusa Chrystusa.

Czytaj więcej...

kalendarz